در هنگام خرید پالت سایه به چه نکاتی توجه کنیم؟
در هنگام خرید پالت سایه به چه نکاتی توجه کنیم؟ آرایش چشم تاثیری بی‌نظیر روی زیبایی شما دارد و در این روزها که از پشت ماسک صورت، چشم‌ها بیش از پیش مورد توجه واقع می‌شوند، داشتن یک پلت سایه جذاب می‌تواند ایده خوبی برای ایجاد زیبایی هر چه بیشتر به شمار آید.

اگر قصد خرید یک پالت سایه جذاب و با کیفیت را دارید، خوب است موقع خرید به نکات مهمی که در این مقاله به شما معرفی کرده‌ایم، نهایت توجه را داشته باشید تا بهترین پالت را برای خودتان انتخاب کنید.

هارمونی رنگ‌ها

وقتی قصد خرید پلت سایه را دارید، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، هارمونی بین رنگ‌های موجود در پالت است؛ به خصوص اگر هدف‌تان از خرید، داشتن یک سایه اسموکی جذاب است. در این صورت رنگ‌ها را به خوبی بررسی کنید و از هماهنگی آن‌ها با هم مطمئن شوید. برای آرایش اسموکی وجود رنگ‎‌های خنثی و هم خانواده در کنار هم نشانه خوبی برای کاربردی بودن سایه شما خواهد بود و به شما این امکان را می‌دهد که روشن‌ترین رنگ را به عنوان رنگ پایه و تیره‌ترین رنگ را به عنوان رنگ پایانی آرایش چشم‌ها انتخاب کنید و نتیجه زیبایی بگیرید.

غلظت رنگدانه‌ها

هیچ کس دلش نمی‌خواهد بعد از اینکه برای خرید پالت سایه هزینه کرد، متوجه شود برای رنگ گرفتن از سایه‌ها باید 10 بار براش را روی رنگ‌ها حرکت دهد تا رنگ کمی خودش را نشان دهد. این مشکل که در مورد سایه‌های تقلبی و سایه‌های کم کیفیت شایع است، به دلیل عدم به کار گرفتن مواد اولیه مرغوب اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود رنگدانه‌ها یا پیگمنت سایه بسیار ضعیف عمل کنند. در نتیجه آرایش شما فاقد ملاک‌های جذابیت و زیبایی خواهد بود. برای جلوگیری از این مشکل در وهله اول حتما از برندهای معتبر و فروشگاه‌های شناخته شده خرید کنید و در وهله دوم اگر به این فروشگاه‌ها دسترسی ندارید، مقداری از سایه را روی پوست دست‌تان تست کنید تا از غلظت رنگ‌ها مطمئن شوید.

در هنگام خرید پالت سایه به چه نکاتی توجه کنیم؟
در هنگام خرید پالت سایه به چه نکاتی توجه کنیم؟

توجه به بوی پالت سایه

اگر دقت کرده باشید محصولات آرایشی با کیفیت معمولا یا کاملا بدون بو هستند یا بویی بسیار ملایم و مطبوع دارند. دلیل ملایمت بو یا نبود آن این است که در فرمولاسیون این محصولات از مواد با کیفیت استفاده شده که مرغوب هستند و نیازی به این ندارند که بوی‌شان را با استفاده از عطرهای تند پنهان کنند. درست بر خلاف این قضیه هم صادق است؛ یعنی استفاده از عطرهای تند و تیز به این دلیل است که بوی نامطبوع محصول آرایشی پنهان شود و کیفیت پایین آن جلب توجه نکند.

بنابراین موقعی که می‌خواهید پلت سایه خود را انتخاب کنید، بهتر است به بوی آن توجه داشته باشید؛ مگر اینکه در حال خرید اینترنتی از فروشگاهی باشید که کیفیت محصولاتش را تضمین می‌کند. اگر متوجه شدید بوی محصول بسیار تند است، بهتر است قید خرید آن را بزنید و کیفیت محصول را زیر سوال ببرید.

وجود رنگ‌های مورد نیاز

یک پالت سایه با داشتن رنگ‌های جذاب و متنوع دل هر کسی را در نگاه اول می‌برد؛ به خصوص که طراحان می‌دانند کدام رنگ‌ها را کنار هم قرار دهند تا زیباترین جلوه را در نگاه مشتری داشته باشند. اما سوال اینجاست که آیا شما واقعا از تمام این رنگ‌ها استفاده می‌کنید؟ جواب این سوال در اغلب موارد منفی است. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم قبل از خرید پالت سایه دو بار فکر کنید و از خودتان بپرسید چند تا از این رنگ‌ها برای شما کاربردی خواهند بود. گاهی ممکن است تعداد این رنگ‌ها برای شما بسیار محدود باشند و بتوانید با هزینه کمتری سایه‌های تکی بخرید یا یک پالت کوچکتر و به صرفه‌تر.

انواع سایه

حضور سایه‌های مات و گلیتری

سایه‌های مات معمولا برای داشتن یک آرایش شیک روزانه مناسب هستند و استفاده از سایه‌های گلیتری و براق به کار آرایش شب می‌آید. بنابراین اگر می‌خواهید پلت سایه شما هم به کار آرایش روز بیاید و هم در مهمانی‌های شب باعث درخشش شما شود، خوب است به حضور هر دو نوع سایه در یک پالت دقت داشته باشید تا بتوانید با استفاده از همین یک محصول نیازهای متنوع آرایشی‌تان را برطرف کنید.

توجه به استایل و ظاهر قبل از انتخاب پلت سایه

دقت داشته باشید که سایه باید با بعضی اجزای استایل یا ظاهر شما مطابقت داشته باشد تا نتیجه بهتری به دست آورید. برای مثال سایه باید به رنگ چشم‌های شما بیاید و با رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد.

  • همچنین می‌توانید رنگ سایه را با رنگ شال یا روسری‌تان ست کنید یا از یک لاک ناخن هم رنگ برای ایجاد زیبایی بیشتر در استایل‌تان کمک بگیرید.
  • سایه چشم را همچنین می‌توانید با اکسسوری‌هایی که در استایل‌تان به کار می‌برید هماهنگ کنید.
  • یکی دیگر از نکاتی که جزو ترندهای 1400 است، هماهنگی رنگ سایه با رژ گونه و رژ لب است که یک آرایش تک رنگ یا مونوکروم به شما خواهد داد. موقع خرید پالت سایه می‌توانید این نکته را هم لحاظ کنید.

یکدستی ظاهر سایه

یک پالت سایه با کیفیت رنگ‌هایی دارد که بافت یکنواختی داشته و پستی و بلندی ندارند. اگر موقع خرید متوجه شدید که بعضی قسمت‌های سایه‌ها به صورت نقطه‌ای متراکم شده‌اند و بعضی قسمت‌ها پودری هستند، با یک محصول بی‌کیفیت رو به رو هستید که شاید قیمت آن پایین باشد؛ اما سلامت و زیبایی شما را تهدید کرده و برایتان خطرناک خواهد بود. بنابراین کمی هزینه بیشتر و خرید از برندهای معتبر را همیشه ترجیح دهید.

سایه چشم

تشخیص اصل بودن سایه

این روزها تا دلتان بخواهد سایه‌های تقلبی با نام برندهای معتبر جهانی وارد بازار شده‌اند و خیلی از مردم هم بی‌خبر از خطرات استفاده از سایه تقلبی سراغ این موارد می‌روند. برای اینکه ریسک انتخاب سایه تقلبی را کاهش دهید، حتما باید از فروشگاه‌های مطمئن خرید کرده تا از اصل بودن محصول آرایشی‌تان حاصل کنید.

  • عکس محصول مورد نظرتان را با عکس محصول روی سایت اصلی مقایسه کنید. به نوع قرار گرفتن رنگ‌ها کنار هم توجه داشته باشید. در سایه‌های تقلبی رنگ‌ها متفاوت هستند و نوع چیدمان‌شان هم با محصول اصل متفاوت است.
  • اگر متوجه شدید وزن پلت سایه بیش از حد سبک است به اصل بودن آن شک کنید.
  • نوع براش و رنگ دسته آن را با عکس همان محصول روی سایت اصلی تطبیق دهید. در سایه‎های تقلبی معمولا تفاوت‌های مشهودی وجود دارد.
  • کد نوشته شده روی جعبه سایه و بدنه اصلی محصول را با هم تطبیق دهید. اگر اعداد با هم منطبق نبودند، آن سایه تقلبی است.